




LG NanoCell NANO81 43NANO81T3A, 109.2 cm (43 inches), 3840 x 2160 pixels, NanoCell, Smart TV, Wi-Fi, Blue | Blue | Ashed Blue | 43"

Colour: Ashed Blue
Size
£244.99
Colour: Ashed Blue
Size
Sold and sent by IT LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Tue 26 May - Wed 27 May
FREE express delivery between Tue 26 May - Wed 27 May if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
| Voltage | 100 - 240 V |
|---|---|
| Number Of Optical Inputs | 1 |
| Wattage Unit Of Measure | Watts |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Eu Spare Part Availability Duration Unit Of Measure | years |
| Refresh Rate Unit Of Measure | Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Speaker Type | Built-In |
| Connector Type | HDMI |
| Power Source | AC |
| Wattage | 20 |
| Total Hdmi Port | 3 |
| Network Connectivity Technology | WiFi |
| Maximum Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Audio Output Mode | 2.0 channels |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Display Type | 4K UHD |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Product Features | Wall Mountable |
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Usb Ports | 2 |
| Size | 43" |
Manufacturer Address
- FREE standard delivery between Tue 26 May - Wed 27 May
- FREE express delivery between Tue 26 May - Wed 27 May if you order before 2pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

LG NanoCell NANO81 43NANO81T3A, 109.2 cm (43 inches), 3840 x 2160 pixels, NanoCell, Smart TV, Wi-Fi, Blue | Blue | Ashed Blue | 43"
£244.99
Colour: Ashed Blue
Size
£244.99
Colour: Ashed Blue
Size
Sold and sent by IT LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Tue 26 May - Wed 27 May
FREE express delivery between Tue 26 May - Wed 27 May if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.