







PawHut Foldable Dog Stroller with Mesh Windows for Mini Dogs, Black | Black | Black | 76L x 44W x 98H cm
Colour: Black
Size
£42.99
Colour: Black
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Tue 5 May - Wed 6 May
£3.00 express delivery by Tue 5 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Seating Capacity | 1 small pet |
|---|---|
| Folded Size | 118L x 27W x 28H cm |
| Seat Width | 31 cm |
| Handle Height | 98 cm |
| Product Care Instructions | Clean the fabric with a damp cloth, do not bleach. |
| Model Number | D00-121V00BK |
| Seat Length | 43 cm |
| Assembly Instructions | Assembly required. Remove the bottom panel before folding. |
| Maximum Weight Recommendation Unit Of Measure | KG |
| Tyre Material | Plastic |
| Maximum Weight Recommendation | 4 kg |
| Frame Material | Alloy Steel |
| Material Composition | Steel frame, 600D Oxford fabric, mesh |
| Shade Material | 600D Oxford fabric |
| Tire Diameter | 12.7 cm |
| Pattern | Solid |
| Special Feature | Foldable design, mesh windows, brake, lightweight |
| Size | 76L x 44W x 98H cm |
- FREE standard delivery between Tue 5 May - Wed 6 May
- £3.00 express delivery by Tue 5 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

PawHut Foldable Dog Stroller with Mesh Windows for Mini Dogs, Black | Black | Black | 76L x 44W x 98H cm
£42.99
Colour: Black
Size
£42.99
Colour: Black
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Tue 5 May - Wed 6 May
£3.00 express delivery by Tue 5 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.