







PawHut Foldable Dog Stroller with Mesh Windows for Mini Dogs, Dark Grey | Grey | Dark Grey | 76L x 44W x 98H cm
Colour: Dark Grey
Size
£42.99
Colour: Dark Grey
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 1 May - Tue 5 May
£3.00 express delivery by Fri 1 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Seating Capacity | 1 pet |
|---|---|
| Folded Size | 118L x 27W x 28H cm |
| Seat Width | 31 cm |
| Handle Height | 98 cm |
| Product Care Instructions | Wipe clean with a damp cloth |
| Model Number | D00-121V00CG |
| Seat Length | 43 cm |
| Assembly Instructions | Assembly required. Remove the bottom panel before folding. |
| Maximum Weight Recommendation Unit Of Measure | KG |
| Tyre Material | Plastic |
| Maximum Weight Recommendation | 4 |
| Frame Material | Alloy Steel |
| Material Composition | Alloy steel frame, 600D Oxford cloth, polyester mesh |
| Shade Material | 600D Oxford cloth |
| Tire Diameter | 12.7 cm |
| Pattern | Solid |
| Special Feature | Foldable, mesh window, safety leash, brakes, lightweight |
| Size | 76L x 44W x 98H cm |
- FREE standard delivery between Fri 1 May - Tue 5 May
- £3.00 express delivery by Fri 1 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

PawHut Foldable Dog Stroller with Mesh Windows for Mini Dogs, Dark Grey | Grey | Dark Grey | 76L x 44W x 98H cm
£42.99
Colour: Dark Grey
Size
£42.99
Colour: Dark Grey
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 1 May - Tue 5 May
£3.00 express delivery by Fri 1 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.