







SAMSUNG U8000F UE43U8072FUXXH/43 inches 3840 x 2160 pixels (4K UHD) Tizen | Black | Black | 43"

Colour: Black
Size
£254.99
Colour: Black
Size
Sold and sent by IT LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Mon 18 May - Tue 19 May
FREE express delivery between Mon 18 May - Tue 19 May if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
| Power Consumption Size | 52 W |
|---|---|
| Contrast Ratio | Mega Contrast |
| Total Hdmi Port | 3 |
| Display Type | LED |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Model Number | UE43U8072FUXXH |
| Number Of Audio Channels | 2 |
| Model Name | U8000F |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Includes Remote | Yes |
| Total Usb Ports | 1 |
| Enclosure Material | Metal |
| Size | 43" |
Manufacturer Address
- FREE standard delivery between Mon 18 May - Tue 19 May
- FREE express delivery between Mon 18 May - Tue 19 May if you order before 2pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

SAMSUNG U8000F UE43U8072FUXXH/43 inches 3840 x 2160 pixels (4K UHD) Tizen | Black | Black | 43"
£254.99
Colour: Black
Size
£254.99
Colour: Black
Size
Sold and sent by IT LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Mon 18 May - Tue 19 May
FREE express delivery between Mon 18 May - Tue 19 May if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.