







Outsunny Cordless Tiller, 18V Garden Rotavator with 2 x 4Ah Batteries | Grey | Grey with yellow accents | 133L x 22W x 18H cm
Colour: Grey with yellow accents
Size
£113.99
Colour: Grey with yellow accents
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 27 May - Thu 28 May
£3.00 express delivery by Wed 27 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Rear Roller | No |
|---|---|
| Lithium Battery Packaging | Batteries Packed with Equipment |
| Model Number | 84H-755V70LG |
| Model Name | Outsunny Cordless Tiller |
| Voltage Unit Of Measure | Volts |
| Number Of Batteries | 2 |
| Cord Length | 1.8 m cable for charger |
| Lithium Battery Energy Content | 72 |
| Folding Handle | No |
| Battery Composition | Lithium |
| Lithium Battery Energy Content Unit Of Measure | Watt Hours (Wh) |
| Batteries Are Included | Yes |
| Voltage | 18 |
| Assembly | Assembly required; manual included. |
| Number Of Lithium Ion Cells | 20 |
| Manufacturer Warranty Description | 6 Month Warranty Against Manufacturer Defects |
| Battery Weight Unit Of Measure | GR |
| Battery Weight | 44 |
| Cutting Width | 20 cm |
| Model Year | 2024 |
| Connection | Cordless |
| Power Source | Battery only |
| Watt Hours Per Battery | 36 |
| Power Plug Type | Type G - 3 pin (British) |
| Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
| Material Composition | ABS, Aluminium, 65Mn Blades |
| Size | 133L x 22W x 18H cm |
- FREE standard delivery between Wed 27 May - Thu 28 May
- £3.00 express delivery by Wed 27 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Outsunny Cordless Tiller, 18V Garden Rotavator with 2 x 4Ah Batteries | Grey | Grey with yellow accents | 133L x 22W x 18H cm
£113.99
Colour: Grey with yellow accents
Size
£113.99
Colour: Grey with yellow accents
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 27 May - Thu 28 May
£3.00 express delivery by Wed 27 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.