





Samsung 55" Inch Q7F 4K QLED Smart TV (2025) - QE55Q7F

Colour: Black
£399.00
Colour: Black
Sold and sent by RELIANT
Sent by courier
FREE standard delivery between Tue 26 May - Thu 28 May
FREE express delivery between Fri 22 May - Tue 26 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Power Consumption Size | 79 W |
|---|---|
| Number Of Speakers | 2 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Total Usb Ports | 1 |
| Size | 55" |
| Contrast Ratio | Mega Contrast |
| Display Resolution Maximum Unit Of Measure | Pixels |
| Total Hdmi Port | 3 |
| Model Year | 2025 |
| Display Type | QLED |
| Shape | Rectangular |
| Model Number | QE55Q7F(2025) |
| Model Name | QE55Q7FA |
| Number Of Audio Channels | 2 |
| Includes Remote | Yes |
| Internet Applications | Netflix |
Manufacturer Address
- FREE standard delivery between Tue 26 May - Thu 28 May
- FREE express delivery between Fri 22 May - Tue 26 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Samsung 55" Inch Q7F 4K QLED Smart TV (2025) - QE55Q7F
£399.00
Colour: Black
£399.00
Colour: Black
Sold and sent by RELIANT
Sent by courier
FREE standard delivery between Tue 26 May - Thu 28 May
FREE express delivery between Fri 22 May - Tue 26 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.