Your privacy settings

We and our 18 partners store and/or access information on a device, such as unique IDs in cookies to process personal data. You may accept or manage your choices by selecting accept or reject all, or at any time in the privacy policy page. These choices will be signalled to our partners and will not affect browsing data. Your choices will change how we tailor your shopping experience on our website.

To modify your consent choices, you can do so by clicking on Cookie settings in the footer.

We and our partners process data to

Use precise geolocation data. Actively scan device characteristics for identification. Store and/or access information on a device. Personalised advertising and content, advertising and content measurement, audience research and services development.

  • Skip to main content
  • Skip to search
  • Tesco Insurance
  • Tesco Bank
  • Tesco Mobile
  • Delivery Saver
  • Store locator
  • Help
Tesco Home
Sign inRegister
    • Clothing & Accessories
    • Halloween
    • The Best Night In
    • Marketplace
    • Fresh Food
    • Bakery
    • Frozen Food
    • Treats & Snacks
    • Food Cupboard
    • Drinks
    • Baby & Toddler
    • Health & Beauty
    • Pets
    • Household
    • Home & Furniture
    • Garden, DIY & Car Care
    • Electronics & Gaming
    • Toys & Games
    • Parties & Seasonal
    • Sports & Leisure
    • Hobbies & Stationery
    • Kiosk
    • Christmas
  • Groceries & Essentials
  • My Favourites
    • Special Offers
    • Tesco Clubcard
    • F&F Clothing
    • Marketplace
    • New & Trending
    • Recipes
    • Clothing & Accessories
    • Halloween
    • The Best Night In
    • Marketplace
    • Fresh Food
    • Bakery
    • Frozen Food
    • Treats & Snacks
    • Food Cupboard
    • Drinks
    • Baby & Toddler
    • Health & Beauty
    • Pets
    • Household
    • Home & Furniture
    • Garden, DIY & Car Care
    • Electronics & Gaming
    • Toys & Games
    • Parties & Seasonal
    • Sports & Leisure
    • Hobbies & Stationery
    • Kiosk
    • Christmas
Filters
Sort and filter
Sort by (Required)
Filter by

Filters should not be used as an alternative to medical advice. Always check the label.

In partnership with SpoonGuru.Find out more about each filter

  1. Food Cupboard
  2. World Foods
  3. Romanian
  4. Romanian Groceries
Back to Romanian

Romanian Groceries

    0 items

    Showing 1 to 9 of 9 items
    • Raureni Rustic Zacusca Eggplant 300G

      More like this

      £2.50

      £8.33/kg

    • Olympia Tomato Passata 750g

      More like this

      £3.50

      £4.67/kg

    • Boromir Malai Extra Corn Flour 1Kg

      3 (3)

      More like this

      £2.00

      £2.00/kg

    • Delikat Chicken Seasoning 200G

      5 (1)

      More like this

      £2.75

      £13.75/kg

    • Olympia Classic Mustard 300G

      More like this
      Clubcard Price

      £1.60 Clubcard Price

      (£5.33/kg)

      Offer valid for delivery from 29/09/2026 until 26/10/2026

      £1.80

      £6.00/kg

    • Bucegi Chicken Liver Pate 200G

      3 (2)

      More like this
      Clubcard Price

      £1.40 Clubcard Price

      (£7.00/kg)

      Offer valid for delivery from 29/09/2026 until 26/10/2026

      £1.60

      £8.00/kg

    • Olympia Sour Soup Seasoning 750Ml

      More like this

      £1.60

      £2.13/litre

    • Bucegi Vegetal Pate 200g

      5 (1)

      More like this
      Clubcard Price

      £1.35 Clubcard Price

      (£6.75/kg)

      Offer valid for delivery from 29/09/2026 until 26/10/2026

      £1.50

      £7.50/kg

    • Bucegi Pork Liver Pate 200G

      3 (2)

      More like this

      £1.60

      £8.00/kg

    Showing 1 to 9 of 9 items

    • 1

    Basket


    £0.00 Guide price

    £0.00Guide price
    Checkout

    Groceries


    Reserve a slot for either home delivery or collection

    Grocery basket empty

    Products you add to your basket will appear here

    Here to help

    • My Account
    • My Grocery Orders
    • Help & FAQs
    • Product Recall
    • Privacy centre
    • Tesco Pharmacy
    • Tesco Photo
    • Tesco Magazine

    About

    • Accessibility
    • Sitemap
    • Privacy & cookies policy
    • Cookie settings
    • General terms & conditions
    • Product terms & conditions
    • Coupon terms & conditions
    • Ratings & reviews policy
    • Partner directory

    Ways to save

    • Delivery Saver
    • Clubcard
    • Click+Collect
    • Clubcard Prices

    Support

    • Contact us
    • Store locator

    Follow us

    © 2026 Tesco.com. All rights reserved

    Visa SecureMastercard ID CheckAmerican Express SafeKey