








Acer SF14-51 Laptops - 14 Inches - 16GB - Blue
£769.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Sat 30 May - Tue 2 Jun
FREE express delivery by Sat 30 May if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
| Hard Drive Size | 1 TB |
|---|---|
| Screen Size | 14" |
| Ram Memory Installed | 16 GB |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| Processor Count | 8 |
| Ram Memory Maximum Size | 16GB |
| Digital Storage Capacity | 1000GB |
| Model Number | SF14-51 |
| Processor Brand | Intel |
| Hard Disk Technology | SSD |
| Processor Type | Intel Core Ultra 7 |
| Cache Memory Installed Size | 12MB |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc |
- FREE standard delivery between Sat 30 May - Tue 2 Jun
- FREE express delivery by Sat 30 May if you order before 3pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Acer SF14-51 Laptops - 14 Inches - 16GB - Blue
£769.99
£769.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Sat 30 May - Tue 2 Jun
FREE express delivery by Sat 30 May if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.