







TCL 65 Inch P7K Smart 4K QLED TV Ultra HD HDR TV - 65P7K
£529.00
Sold and sent by PRC Direct
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 28 May - Fri 29 May
FREE express delivery between Thu 28 May - Fri 29 May if you order before 1pm
Returns available within 30 days.
| Screen Size | 65 inches |
|---|---|
| Screen Technology | QLED |
| Vesa Wall Mount Supported | Yes |
| Audio Power(Watts) | 10 |
| Smart TV Apps | Yes |
| Tuner Type | Freeview HD |
| Picture and Contrast Enhancement | HDR10+ |
| Smart Platform | Yes |
| Wall-mountable | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| HDMI Version | 2.1 |
| Number of HDMI Ports | 3 |
| Wi-Fi Enabled | Yes |
| Ethernet Port | Yes |
| Total USB Ports | 1 |
| Voice Control | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Sound Enhancements | Dolby Atmos |
| Resolution | 4K |
| Display Resolution Maximum Unit Of Measure | Pixels |
| Total Hdmi Port | 3 |
| Display Type | QLED |
| Model Number | 65P7K |
| Includes Remote | Yes |
| Total Usb Ports | 1 |
| Size | 65" |
| Control Method | Remote |
- FREE standard delivery between Thu 28 May - Fri 29 May
- FREE express delivery between Thu 28 May - Fri 29 May if you order before 1pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

TCL 65 Inch P7K Smart 4K QLED TV Ultra HD HDR TV - 65P7K
£529.00
£529.00
Sold and sent by PRC Direct
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 28 May - Fri 29 May
FREE express delivery between Thu 28 May - Fri 29 May if you order before 1pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.