







PawHut Dog Bike Trailer w/ Flip-Down Ramp Tailgate, Reflectors | Yellow | Yellow, Black | 138L x 69W x 70H cm
Colour
Yellow, Black
Blue
Size
£99.99
Colour
Yellow, Black
Blue
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 1 May - Tue 5 May
£3.00 express delivery by Fri 1 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Assembly Instructions | Assemble by attaching wheels, frame and fabric cover according to the included manual. |
|---|---|
| Maximum Weight Recommendation Unit Of Measure | KG |
| Folded Size | 78L x 55W x 20H cm |
| Tyre Material | Rubber |
| Maximum Weight Recommendation | 20 |
| Frame Material | Alloy Steel |
| Material Composition | 600D Oxford cloth, polyester mesh, steel, rubber |
| Tire Diameter | 16 in |
| Special Feature | Flip-down ramp, mesh windows, reflective safety strips, adjustable leash, quick-release wheels |
| Product Care Instructions | Spot clean with mild detergent and air dry. Do not bleach or iron. |
| Model Number | D00-237V00YL |
| Size | 138L x 69W x 70H cm |
Manufacturer Address
- FREE standard delivery between Fri 1 May - Tue 5 May
- £3.00 express delivery by Fri 1 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

PawHut Dog Bike Trailer w/ Flip-Down Ramp Tailgate, Reflectors | Yellow | Yellow, Black | 138L x 69W x 70H cm
£99.99
Colour
Yellow, Black
Blue
Size
£99.99
Colour
Yellow, Black
Blue
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 1 May - Tue 5 May
£3.00 express delivery by Fri 1 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.