







Outsunny 2 Seater Garden Bench w/ Wheel-Shaped Armrests Natural Wood | Brown | Natural wood | Not provided
Colour: Natural wood
£102.99
Colour: Natural wood
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 15 May - Mon 18 May
£3.00 express delivery by Fri 15 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Seat Height | 43 cm |
|---|---|
| Assembly Instructions | Easy to assemble; manual included. |
| Model Name | Adirondack Wagon Wheel Garden Bench |
| Back Style | Curved slat back |
| Frame Material | Wood |
| Base Type | Solid wood base |
| Seat Width | 98 cm |
| Is Assembly Required | Yes |
| Seat Material Type | Fir wood |
| Seat Depth | 48 cm |
| Arm Style | Wheel-shaped |
| Care Instructions | Clean with a damp cloth; avoid harsh chemicals. |
| Finish | Outdoor waterproof varnish |
| Model Number | 84B-406V00ND |
- FREE standard delivery between Fri 15 May - Mon 18 May
- £3.00 express delivery by Fri 15 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Outsunny 2 Seater Garden Bench w/ Wheel-Shaped Armrests Natural Wood | Brown | Natural wood | Not provided
£102.99
Colour: Natural wood
£102.99
Colour: Natural wood
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 15 May - Mon 18 May
£3.00 express delivery by Fri 15 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.