







Outsunny 1500W Electric Tiller with 40cm Working Width, 20cm Tilling Depth | Orange | Orange | 111L x 40W x 96H cm
Colour: Orange
Size
£109.99
Colour: Orange
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 15 May - Mon 18 May
£3.00 express delivery by Fri 15 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Rear Roller | No |
|---|---|
| Model Number | 84H-757V70OG |
| Model Name | Outsunny Electric Garden Tiller |
| Voltage Unit Of Measure | Volts |
| Number Of Batteries | 0 |
| Cutting Width | 40 cm tilling width |
| Cord Length | 10 m |
| Folding Handle | Yes |
| Cutting Height | 9 cm tilling depth |
| Batteries Are Included | No |
| Voltage | 230 |
| Connection | Corded |
| Power Source | Mains only |
| Power Plug Type | Type G - 3 pin (British) |
| Assembly | Assembly required; manual included. |
| Manufacturer Warranty Description | 6 Month Warranty Against Manufacturer Defects |
| Material Composition | PP, 65Mn steel |
| Size | 111L x 40W x 96H cm |
- FREE standard delivery between Fri 15 May - Mon 18 May
- £3.00 express delivery by Fri 15 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Outsunny 1500W Electric Tiller with 40cm Working Width, 20cm Tilling Depth | Orange | Orange | 111L x 40W x 96H cm
£109.99
Colour: Orange
Size
£109.99
Colour: Orange
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 15 May - Mon 18 May
£3.00 express delivery by Fri 15 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.