







Hayter Hawk 36 Cordless Lawnmower 60V 36cm Includes 2.5Ah 60V Battery and Standard Charger (CODE543A) Push Rear Roller Battery Rotary Mower (36cm)
£549.00
Sold and sent by Godfreys (Sevenoaks) Limited
Sent by courier
£3.00 standard delivery between Wed 20 May - Tue 26 May
£6.00 express delivery between Tue 19 May - Wed 20 May if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
| Rear Roller | Yes |
|---|---|
| Lithium Battery Packaging | Batteries Packed with Equipment |
| Model Number | 543A |
| Model Name | Hawk 36 |
| Voltage Unit Of Measure | Volts |
| Number Of Batteries | 1 |
| Cutting Width | 36cm |
| Folding Handle | Yes |
| Battery Composition | Lithium Ion (Li-ion) |
| Cutting Height | 19-70mm |
| Batteries Are Included | Yes |
| Voltage | 60 |
| Power Source | Battery only |
| Grass Box Capacity | 40 |
- £3.00 standard delivery between Wed 20 May - Tue 26 May
- £6.00 express delivery between Tue 19 May - Wed 20 May if you order before 2pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Hayter Hawk 36 Cordless Lawnmower 60V 36cm Includes 2.5Ah 60V Battery and Standard Charger (CODE543A) Push Rear Roller Battery Rotary Mower (36cm)
£549.00
£549.00
Sold and sent by Godfreys (Sevenoaks) Limited
Sent by courier
£3.00 standard delivery between Wed 20 May - Tue 26 May
£6.00 express delivery between Tue 19 May - Wed 20 May if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.