







HOMCOM Shoe Storage Bench with Seat Cushion Tufted Shoe Rack Bench | Grey | Dark Blue
Colour: Dark Blue
Size
£44.99
Colour: Dark Blue
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Mon 18 May - Tue 19 May
£3.00 express delivery by Mon 18 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Seat Width | 100 cm |
|---|---|
| Is Assembly Required | Yes |
| Seat Height | 53 cm |
| Seat Material Type | Velvet (Polyester), Sponge |
| Seat Depth | 36 cm |
| Assembly Instructions | Easy to assemble. One person can complete installation in about 30 minutes using the included manual. |
| Model Name | HOMCOM Modern Shoe Storage Bench |
| Care Instructions | Wipe clean with a soft, dry cloth. Avoid harsh chemicals. |
| Finish | Tufted velvet upholstery with gold-tone steel frame. |
| Frame Material | Metal |
| Base Type | Gold-tone steel frame with curved pipe design. |
| Model Number | 837-645V70DB |
| Size | One Size |
- FREE standard delivery between Mon 18 May - Tue 19 May
- £3.00 express delivery by Mon 18 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

HOMCOM Shoe Storage Bench with Seat Cushion Tufted Shoe Rack Bench | Grey | Dark Blue
£44.99
Colour: Dark Blue
Size
£44.99
Colour: Dark Blue
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Mon 18 May - Tue 19 May
£3.00 express delivery by Mon 18 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.