







Outsunny 3-4 Person Camping Tent, Waterproof Tent, Brown | Multi | Brown, Khaki | 200 x 200 x 135 cm
Colour: Brown, Khaki
Size
£48.99
Colour: Brown, Khaki
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 6 May - Thu 7 May
£3.00 express delivery by Wed 6 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Season | 3 Season |
|---|---|
| Model Name | Outsunny Dome Tent |
| Closure Type | Zipper |
| Care Instructions | Clean with a damp cloth and air dry |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Manufacturer Warranty Description | 6 Month Warranty Against Manufacturer Defects |
| Water Resistance Technology | 3000 mm waterproof polyester |
| Model Number | A20-486V00BN |
| Recommended Uses For Product | Camping & Hiking |
| Pole Material Type | Fibreglass |
| Model Year | 2024 |
| Sleeping Capacity | 4 Person |
| Number Of Doors | 1 |
| Maximum Height | 135 cm |
| Base Material | Polyester |
| Material Type | Polyester, PE Fabric, Fibreglass |
| Size | 200 x 200 x 135 cm |
- FREE standard delivery between Wed 6 May - Thu 7 May
- £3.00 express delivery by Wed 6 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Outsunny 3-4 Person Camping Tent, Waterproof Tent, Brown | Multi | Brown, Khaki | 200 x 200 x 135 cm
£48.99
Colour: Brown, Khaki
Size
£48.99
Colour: Brown, Khaki
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 6 May - Thu 7 May
£3.00 express delivery by Wed 6 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.