







Outsunny Pop Up Beach Tent for 2-3 Person with Carry Bag, UPF15+, Green | Green | Green | 250 x 135 x 140 cm
Colour: Green
Size
£52.99
Colour: Green
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 6 May - Thu 7 May
£3.00 express delivery by Wed 6 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Season | Summer |
|---|---|
| Model Name | Outsunny Pop Up Beach Tent |
| Closure Type | Zipper |
| Care Instructions | Wipe clean with damp cloth |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Temperature Rating | Room temperature (ambient temperature): 15 C to 25 C |
| Manufacturer Warranty Description | 6 Month Warranty Against Manufacturer Defects |
| Water Resistance Technology | PU2000mm waterproof coating |
| Model Number | A20-426V00BN |
| Recommended Uses For Product | Beach |
| Pole Material Type | Fibreglass |
| Model Year | 2024 |
| Sleeping Capacity | 3 Person |
| Number Of Doors | 1 |
| Maximum Height | 140 cm |
| Base Material | Oxford cloth |
| Material Type | Oxford cloth, Polyester, Fibreglass |
| Size | 250 x 135 x 140 cm |
- FREE standard delivery between Wed 6 May - Thu 7 May
- £3.00 express delivery by Wed 6 May if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Outsunny Pop Up Beach Tent for 2-3 Person with Carry Bag, UPF15+, Green | Green | Green | 250 x 135 x 140 cm
£52.99
Colour: Green
Size
£52.99
Colour: Green
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 6 May - Thu 7 May
£3.00 express delivery by Wed 6 May if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.