









Futura 3 Step Ladder White, Heavy-Duty Steel Folding Home DIY Step Stool with Wide Non-Slip Steps & Anti Slip Feet 150kg Capacity
£29.99
Sold and sent by Futura Direct LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 20 May - Thu 21 May
£4.95 express delivery by Tue 19 May if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
| Model Name | FSL3W |
|---|---|
| Maximum Weight Recommendation Unit Of Measure | KG |
| Size | 3 Step |
| Model Number | FSL3W |
| Material Composition | Steel |
| Maximum Height | 103 |
| Width Range | 40–49cm |
| Maximum Weight Recommendation | 150 |
| Manufacturer Warranty Description | 2 Year Limited Warranty |
| Is Assembly Required | No |
Manufacturer Address
- FREE standard delivery between Wed 20 May - Thu 21 May
- £4.95 express delivery by Tue 19 May if you order before 3pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Futura 3 Step Ladder White, Heavy-Duty Steel Folding Home DIY Step Stool with Wide Non-Slip Steps & Anti Slip Feet 150kg Capacity
£29.99
£29.99
Sold and sent by Futura Direct LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 20 May - Thu 21 May
£4.95 express delivery by Tue 19 May if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.