
Acer Predator Helios 18 AI NVIDIA RTX 5090 192GB 18 WQUXGA MiniLed Ultra 9 275HX Gaming Laptop
£5,489.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 29 Apr - Fri 1 May
FREE express delivery by Wed 29 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
| Graphics Coprocessor | RTX 5090 |
|---|---|
| Hard Drive Size | 5 TB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 24 |
| Processor Speed | 5.4 GHz |
| Ram Memory Installed | 192 GB |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Screen Size | 18" |
- FREE standard delivery between Wed 29 Apr - Fri 1 May
- FREE express delivery by Wed 29 Apr if you order before 3pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Acer Predator Helios 18 AI NVIDIA RTX 5090 192GB 18 WQUXGA MiniLed Ultra 9 275HX Gaming Laptop
£5,489.99
£5,489.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 29 Apr - Fri 1 May
FREE express delivery by Wed 29 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.