








Retractable aluminum side awning with a roll-up mechanism | Grey | grey | 1
Colour
black
grey
beige
Size
£99.00
Colour
black
grey
beige
Size
Sold and sent by tectake
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 10 Apr - Tue 14 Apr
£99.00 express delivery between Fri 10 Apr - Tue 14 Apr if you order before 6am
Returns available within 30 days.
| Item Dimension Uom | Centimetres |
|---|---|
| Fabric Type | 100% polyester |
| Model Name | Side Awning 160 x 300 cm |
| Number Of Items | 1 |
| Model Name | 160 x 300 cm |
| Material Composition | Aluminum |
| Item Length | 300 |
| Is Assembly Required | Yes |
| Size | 160 x 300 cm |
| Size | 160 x 300 cm |
| Item Height | 160 |
| Item Width | 10 |
| Is Assembly Required | Yes |
- FREE standard delivery between Fri 10 Apr - Tue 14 Apr
- £99.00 express delivery between Fri 10 Apr - Tue 14 Apr if you order before 6am
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Retractable aluminum side awning with a roll-up mechanism | Grey | grey | 1
£99.00
Colour
black
grey
beige
Size
£99.00
Colour
black
grey
beige
Size
Sold and sent by tectake
Sent by courier
FREE standard delivery between Fri 10 Apr - Tue 14 Apr
£99.00 express delivery between Fri 10 Apr - Tue 14 Apr if you order before 6am
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.