







Outsunny 125L Garden Storage Bench, 2 Seater PE Rattan Outdoor Bench | Grey | Dark Grey | L
Colour: Dark Grey
Size
£139.99
Colour: Dark Grey
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 8 Apr - Thu 9 Apr
£3.00 express delivery by Wed 8 Apr if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
| Seat Height | 37 cm |
|---|---|
| Assembly Instructions | Assembly required; manual included |
| Arm Length | 62 cm |
| Model Name | Outsunny 125L Garden Storage Bench |
| Back Style | Supportive backrest |
| Frame Material | Rattan |
| Base Type | Four-legged |
| Seat Width | 115 cm |
| Is Assembly Required | Yes |
| Seat Material Type | PE rattan, polyester, cotton |
| Seat Depth | 50 cm |
| Arm Style | Straight armrest with wood-plastic finish |
| Care Instructions | Wipe clean with damp cloth; cushion cover removable and washable |
| Finish | Powder-coated steel, PE rattan |
| Model Number | 865-046V70CG |
| Size | L |
- FREE standard delivery between Wed 8 Apr - Thu 9 Apr
- £3.00 express delivery by Wed 8 Apr if you order before 12pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Outsunny 125L Garden Storage Bench, 2 Seater PE Rattan Outdoor Bench | Grey | Dark Grey | L
£139.99
Colour: Dark Grey
Size
£139.99
Colour: Dark Grey
Size
Sold and sent by MH STAR UK LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 8 Apr - Thu 9 Apr
£3.00 express delivery by Wed 8 Apr if you order before 12pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.