







Medion Erazer Recon E45 Intel Core i5-14400 16GB 1TB SSD RTX 5050 W11H Gaming PC
£999.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 2 Apr - Tue 7 Apr
FREE express delivery by Thu 2 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
| Ram Size | 16 GB |
|---|---|
| Processor Type | Intel Core i5-14400 10-Core (2.5GHz, Turbo Boost up to 4.7GHz) |
| Hardware Platform | Windows |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Operating Systems | Microsoft Windows 11 Home |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Processor Brand | Intel |
| Hard Disk Size Unit Of Measure | TB |
| Computer Memory Type | DDR4 |
- FREE standard delivery between Thu 2 Apr - Tue 7 Apr
- FREE express delivery by Thu 2 Apr if you order before 3pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Medion Erazer Recon E45 Intel Core i5-14400 16GB 1TB SSD RTX 5050 W11H Gaming PC
£999.99
£999.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 2 Apr - Tue 7 Apr
FREE express delivery by Thu 2 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.