



HP Pro 290 G9 Desktop PC Core i5 -13500 8GB 512GB SSD Win 11 Pro
£699.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
| Computer Memory Type | DDR4 |
|---|---|
| Hard Disk Size Unit Of Measure | GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hardware Platform | Windows |
| Operating Systems | Microsoft Windows 11 Pro |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Speed | 3.5 GHz |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Ram Size | 8 GB |
- FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
- FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

HP Pro 290 G9 Desktop PC Core i5 -13500 8GB 512GB SSD Win 11 Pro
£699.99
£699.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.