





Samsung QE55Q7F 55" Q7F 4K QLED Smart TV (2025) | Black | Black

Colour: Black
£469.99
Colour: Black
Sold and sent by IT LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 2 Apr - Sun 5 Apr
FREE express delivery between Thu 2 Apr - Sun 5 Apr if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
| Power Consumption Size | 79 W |
|---|---|
| Number Of Speakers | 2 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Total Usb Ports | 1 |
| Size | 55" |
| Contrast Ratio | Mega Contrast |
| Display Resolution Maximum Unit Of Measure | Pixels |
| Total Hdmi Port | 3 |
| Model Year | 2025 |
| Display Type | QLED |
| Shape | Rectangular |
| Model Number | QE55Q7F(2025) |
| Model Name | QE55Q7FA |
| Number Of Audio Channels | 2 |
| Includes Remote | Yes |
| Internet Applications | Netflix |
Manufacturer Address
- FREE standard delivery between Thu 2 Apr - Sun 5 Apr
- FREE express delivery between Thu 2 Apr - Sun 5 Apr if you order before 2pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Samsung QE55Q7F 55" Q7F 4K QLED Smart TV (2025) | Black | Black
£469.99
Colour: Black
£469.99
Colour: Black
Sold and sent by IT LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 2 Apr - Sun 5 Apr
FREE express delivery between Thu 2 Apr - Sun 5 Apr if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.