
ASUS TUF Gaming A16 (2025) FA608PM-RV009W AMD Ryzen AI 9 8940HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 5060 16" IPS WUXGA 165Hz Windows 11 Home Laptop - Grey - 90NR0MC1-M00120
£1,514.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 8 Apr - Fri 10 Apr
FREE express delivery by Wed 8 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
| Graphics Coprocessor | RTX 5060 |
|---|---|
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 16 |
| Processor Speed | 5.3 GHz |
| Ram Memory Installed | 16 GB |
| Refresh Rate | 165 Hz |
| Screen Size | 16" |
- FREE standard delivery between Wed 8 Apr - Fri 10 Apr
- FREE express delivery by Wed 8 Apr if you order before 3pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

ASUS TUF Gaming A16 (2025) FA608PM-RV009W AMD Ryzen AI 9 8940HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 5060 16" IPS WUXGA 165Hz Windows 11 Home Laptop - Grey - 90NR0MC1-M00120
£1,514.99
£1,514.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Wed 8 Apr - Fri 10 Apr
FREE express delivery by Wed 8 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.