
Acer Predator Helios Neo 16 AI Intel Core Ultra 7 255HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 5070 16" WQXGA Windows 11 Home Gaming Laptop
£1,699.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
| Graphics Coprocessor | RTX 5070 |
|---|---|
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 20 |
| Processor Speed | 5.2 GHz |
| Ram Memory Installed | 16 GB |
| Refresh Rate | 240 Hz |
| Screen Size | 16" |
- FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
- FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

Acer Predator Helios Neo 16 AI Intel Core Ultra 7 255HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 5070 16" WQXGA Windows 11 Home Gaming Laptop
£1,699.99
£1,699.99
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.