









HP EliteBook Ultra G1i AI PC Intel Core Ultra 7 258V 14-Inch Touchscreen 2.8K 32GB RAM 1TB SSD Windows 11 Pro - Blue | Blue | Atmospheric blue
Colour: Atmospheric blue
Size
£2,349.99
Colour: Atmospheric blue
Size
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
| Manufacturer Warranty Description | Other |
|---|---|
| Model Year | 2024 |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Size | Not available |
| Number Of Lithium Ion Cells | 6 |
| Screen Size | 35.6 cm (14") |
| Processor Speed | 2.2GHz |
| Ram Memory Installed | 32 GB |
| Voltage | 100 - 240 V |
| Processor Count | 8 |
| Digital Storage Capacity | 1 TB |
| Computer Memory Type | DRAM |
| Number Of Speakers | 4 |
| Available Memory Slots | Not available |
| Processor Brand | Intel |
| Maximum Memory Size | 32 GB |
| Processor Type | Intel Core Ultra 7 |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc |
| Graphics Processor Manufacturer | Intel |
| Battery Weight | 64 Wh |
Manufacturer Address
- FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
- FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

HP EliteBook Ultra G1i AI PC Intel Core Ultra 7 258V 14-Inch Touchscreen 2.8K 32GB RAM 1TB SSD Windows 11 Pro - Blue | Blue | Atmospheric blue
£2,349.99
Colour: Atmospheric blue
Size
£2,349.99
Colour: Atmospheric blue
Size
Sold and sent by Five Tech Limited
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
FREE express delivery by Thu 9 Apr if you order before 3pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.