


CGC E27 8W LED Filament Bulb 4000K Clear 880 lm Non-Dimmable | Clear | 4000k natural white | height: 10.5 cm, diameter: 6 cm

Colour: 4000k natural white
Size
£5.74
Colour: 4000k natural white
Size
Sold and sent by CGC Group UK Ltd
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
£5.99 express delivery by Thu 9 Apr if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
| Annual Energy Consumption Unit Of Measure | Watts |
|---|---|
| Bulb Features | Not Dimmable |
| Average Life Span | 40000 hours |
| Wattage | 8 |
| Wattage Unit Of Measure | Watts |
| Bulb Diameter | 6 cm |
| Incandescent Equivalent Wattage Unit Of Measure | Watts |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Bulb Base | E27 |
| Annual Energy Consumption | 8W |
| Size | height: 10.5 cm, diameter: 6 cm |
| Voltage | 230-240V |
- FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
- £5.99 express delivery by Thu 9 Apr if you order before 2pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

CGC E27 8W LED Filament Bulb 4000K Clear 880 lm Non-Dimmable | Clear | 4000k natural white | height: 10.5 cm, diameter: 6 cm
£5.74
Colour: 4000k natural white
Size
£5.74
Colour: 4000k natural white
Size
Sold and sent by CGC Group UK Ltd
Sent by courier
FREE standard delivery between Thu 9 Apr - Sat 11 Apr
£5.99 express delivery by Thu 9 Apr if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.