






LG UltraGear 32GR93U-B 31.5" IPS 4K Ultra HD 144Hz 1ms Height Adjustable Gaming Monitor | Black | Black, Grey, Purple

Colour: Black, Grey, Purple
Size
£412.99
Colour: Black, Grey, Purple
Size
Sold and sent by IT LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Tue 7 Apr - Wed 8 Apr
FREE express delivery between Tue 7 Apr - Wed 8 Apr if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
| Voltage | 100 - 240 V |
|---|---|
| Power Plug Type | Type G - 3 pin (British) |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer Warranty Description | Other |
| Display Technology | LCD |
| Screen Finish Type | Anti-glare |
| Maximum Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Total Hdmi Port | Yes |
| Remote Control Type | No |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Model Number | 32GR93U |
| Total Usb Ports | 1 |
| Size | 80 cm (31.5") |
Manufacturer Address
- FREE standard delivery between Tue 7 Apr - Wed 8 Apr
- FREE express delivery between Tue 7 Apr - Wed 8 Apr if you order before 2pm
Not happy with a Marketplace item? You can request a return and refund online up to 30 days after the delivery date. You'll need to return the item to the Marketplace seller.Our returns policy

LG UltraGear 32GR93U-B 31.5" IPS 4K Ultra HD 144Hz 1ms Height Adjustable Gaming Monitor | Black | Black, Grey, Purple
£412.99
Colour: Black, Grey, Purple
Size
£412.99
Colour: Black, Grey, Purple
Size
Sold and sent by IT LTD
Sent by courier
FREE standard delivery between Tue 7 Apr - Wed 8 Apr
FREE express delivery between Tue 7 Apr - Wed 8 Apr if you order before 2pm
Returns available within 30 days.
Explore more
About Marketplace
We're giving you more choice than ever before. Shop more products from more brands across homewares, beauty, electricals and much more.
Sold and sent by trusted sellers right to your door.